Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Mesto: Vyberte si most
Mesto: Vyberte si most
(SME, 10. 7. 2008)

O tom, že nový Starý most bude okrem električky aj pre autá, je už rozhodnuté. Ako bude vyzerať, si majú vybrať Bratislavčania. Vedenie mesta dňa 9.7. 2008 zverejnilo tri návrhy na nový Starý most. Projektanti zo spoločnosti Alfa 04, ktorí riešili rekonštrukciu, navrhli totiž na­miesto nej novú stavbu mosta.

 

Vybrať z návrhov troch jeho podôb majú Bratislavčania. Líšia sa výzorom, nie funkčnosťou. Každý ráta s tým, že most bude asi dvakrát taký široký ako súčasný a bude na ňom priestor pre električku, dva pruhy pre cestnú dopravu a priestor pre peších a cyklistov. Podľa projektanta Miroslava Maťaščíka o tom, čo bude na moste, rozhodli odborníci na dopravu.

 

„Na základe požiadaviek verejnosti a dopravných inžinierov sme najprv uvažovali o zachovaní pruhu v smere do Petržalky, potom sme sa však z hľadiska bezpečnosti a dopravy rozhodli pre oba,“ povedal primátor Andrej Ďurkovský. Dodal, že most bude dôležitý aj pre obslúženie Eurovey.

 

V minulosti pritom mesto uvažovalo o tom, že Starý most bude len pre električku a peších a jedným z dôvodov stavby Mosta Apollo bolo aj to, že mal odľahčiť Starý most od automobilovej dopravy a zároveň byť v dotyku s Euroveou.

 

Vizualizácie mostov sú na stránke www.bratis­­la­va.sk. Hlasuje sa priamo na stránke, treba len uviesť telefónne číslo hlasujúceho. Voliť podobu mosta možno aj cez sms zaslaním textu MOST*MOŽNOSŤ na číslo 7772. Miesto slova možnosť treba napísať konkrétny variant A, B alebo C. Jedno číslo môže voliť len raz, pretože, ako povedal Milan Vajda z magistrátu, „nemá to byť voľba nejakej novej superstar, kde sa ľudia predháňajú, koľko hlasov pošlú“. Poslanie sms stojí dve koruny bez DPH (0,07 eura). Hlasovanie sa skončí 21. júla. „Výsledkom sa budeme jednoznačne riadiť,“ povedal primátor.

 
top:
print: