Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Starý most chcú rozobrať do dvoch týždňov
Starý most chcú rozobrať do dvoch týždňov
 11.02.2014 SME


http://bratislava.sme.sk/c/7099580/stary-most-chcu-rozobrat-do-dvoch-tyzdnov.html

Kusy oceľovej konštrukcie zvezú na lodiach do zimného prístavu.

BRATISLAVA. Starý most čoskoro začne miznúť aj sponad hladiny Dunaja. Pätina celkovej konštrukcie na brehoch je už rozobratá.

Ak vydrží priaznivé počasie, most rozoberú možno už do dvoch týždňov, odhaduje hovorca mesta Stanislav Ščepán. „V najbližších dňoch bude zhotoviteľ demontovať aj oceľovú konštrukciu nad riekou,“ opisuje hovorca.

Pod most priplávajú lode

Oceľové kusy potom po Dunaji zvezú na lodiach do zimného prístavu. Lode by sa pod most mali dostať zajtra, zatiaľ poslúžia ako podpora pri rozkladaní konštrukcie. Na petržalskej strane  podľa hovorcu „vytyčovali a sondovali inžinierske siete a odkopávali násyp pri Artmedii“. Hlinu od bývalého futbalového štadióna pri Sade Janka Kráľa vyvážajú k neďalekému Chorvátskemu ramenu v Petržalke. Blízko Námestia hraničiarov sa tam týči vysoká kopa zeminy. Takmer až po toto miesto, po Bosákovu ulicu, majú v prvej etape nosného dopravného systému cez most potiahnuť električku.

Rozoberajú aj Štúrovu

Na opačnom brehu je rušno hlavne na Štúrovej ulici, kde už odstránili trolejové vedenie električiek, teraz okrem iného rozoberajú vozovku a električkovú trať.

„Ide všetko o prípravné práce na začatie rekonštrukcie kanalizácie a sietí uložených pod vozovkou,“ vraví Ščepán.

Minulý týždeň minister dopravy Ján Počiatek (Smer) uvoľnil príspevok z eurofondov na prvú etapu projektu električky do Petržalky za 75 milónov eur. Väčšinu majú pokryť eurofondy, zbytok štát a mesto. Projekt však musia dokončiť do konca roka 2015.Starý most čoskoro začne miznúť aj sponad hladiny Dunaja. 

Foto: SME - GABRIEL KUCHTAFoto: SME - GABRIEL KUCHTA
 

Pätina celkovej konštrukcie Starého mosta je už rozobratá.

Pätina celkovej konštrukcie Starého mosta je už rozobratá.

top:
print: