Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Vypísali tender na rýchlodráhu
Vypísali tender na rýchlodráhu
(Pravda, 25.07.2007)

BRATISLAVA - Hlavné mesto vypísalo verejnú súťaž na dodávku podkladov pre prvú časť trate rýchlej električky od petržalskej Bosákovej ulice po Šafárikovo námestie v Starom Meste.
Jej dôležitou súčasťou má byť rekonštrukcia Starého mosta, cez ktorý nová rýchlodráha dočasne preklenie Dunaj. Predpokladaná hodnota zákazky je 98 miliónov korún bez DPH, prednosť dostane ekonomicky najvýhodnejšia ponuka. Tie možno predložiť do 17. septembra do 10. h, otváranie obálok sa uskutoční na druhý deň o 14. h.
O výstavbe nosného systému mestskej hromadnej dopravy na báze rýchlej električky rozhodli mestskí poslanci v roku 2003.
"Zvolený variant považuje mesto za perspektívny a otvorený, ktorý však zároveň nijako nebráni prípadnej neskoršej realizácii podzemného metra," informovala včera Mária Račková z tlačového oddelenia magistrátu.
Primátor Andrej Ďurkovský zároveň v apríli tohto roku podpísal s ministerstvom dopravy a Železnicami SR memorandum o využití plánovaného železničného tunela európskeho významu pod Dunajom aj pre potreby mestskej koľajovej dopravy. Na základe tejto dohody by tunelom spájajúcim stanicu v Petržalke s Filiálkou v Novom Meste, po jeho dokončení odhadovanom na rok 2015, mohla viesť aj trasa rýchloelektričky.
top:
print: