Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Starý most vŕtajú, oprava sa môže začať
Starý most vŕtajú, oprava sa môže začať
SME, 16. 4. 2009
Po opravenom Starom moste sa má vraj na budúci rok jazdiť, rozsah prác sa ešte len zisťuje. Mesto dnes spustilo prieskumný vrt do Starého mosta. Má ukázať, aký rozsah prác je potrebný na opravu mosta tak, aby po ňom mohli na budúci rok jazdiť autá, autobusy aj električka, označovaná ako nosný dopravný systém.

Primátor Andrej Ďurkovský vrt prezentoval ako začiatok núdzovej opravy, ktorú mesto chystá namiesto pôvodne zamýšľanej veľkej prestavby mosta. Splnomocnenec primátora pre dopravné systémy Tomáš Fabor pritom pripustil, že mesto ešte nemá ani územné rozhodnutie, ktoré predchádza stavebnému povoleniu.

Postup podľa Fabora zdržalo ministerstvo kultúry, ktoré rozhodovalo o pamiatkovej ochrane mosta.

„Dokumentáciu teraz musíme doplniť o nové skutočnosti,“ povedal Fabor. „S prieskumom sme začali na piatompilieri, ktorý je jediný mimo pamiatkovo chránených častí mosta.“

Na moste sa robili prieskumy už v minulosti. Podľa magistrátu ukázali, že je v havarijnom stave. Na stupnici od jedna po sedem, kde sedem je najhoršie, odborníci posúdili stav mosta na šestku. Od začiatku roka po ňom smie jazdiť len MHD, tá by mala ostať aj počas opravy.

Práce by mali trvať do konca budúceho roka, náklady sa odhadovali na 20 miliónov eur. Dnes už Ďurkovský ani Fabor nechceli potvrdiť, kedy sa oprava skutočne skončí. „Rozsah prác sa zistí v prieskume,“ povedal primátor. Mesto tvrdí, že od veľkej prestavby mosta upustilo pre jeho kritický stav a ekonomickú krízu.
top:
print: