Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
Hlavne Novinky | Bratislavčania sa dočkali, do Petržalky sa už odvezú aj električkou
Bratislavčania sa dočkali, do Petržalky sa už odvezú aj električkou
line-height:normal">Pokryvenie koľajníc horúčavami neodsunulo termín spustenia električky do Petržalky.

SME Bratislava 6.júl 2016
Pokryvenie koľajníc horúčavami neodsunulo termín spustenia električky do Petržalky.
BRATISLAVA. Bratislavčania sa konečne dočkali spustenia električiek cez Dunaj. Prvá električka s cestujúcimi prejde Starým mostom v piatok krátko po 17.00 hod.


„Trať je schopná prevádzky a už nám preto nič nebráni pustiť na Starý most a do Petržalky aj električky,“ vysvetlil primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Mestu tak trvalo približne mesiac, aby po chodcoch a cyklistoch pustila na most aj električky. Lávka pre nich bola totiž otvorená 19. mája.

Na prvú jazdu električkou na trati cez Starý most v piatok o 17.00 h. budú môcť cestujúci nastúpiť na zastávke Sad Janka Kráľa pri Mýtnom domčeku v smere do centra mesta.

Magistrát pri tejto príležitosti pripravil kultúrny program. Bratislavčania si budú môcť napríklad pozrieť vystúpenie hudobnej skupiny Walk On či špeciálnu choreografiu parkuristov, bikerov a bubeníkov. Sprievodné aktivity budú plynule pokračovať aj po Štúrovej ulici až do Starej tržnice.

Linka číslo 1 a 3

Bežná premávka na električkovej trati z Petržalky a do nej  bude spustená po oficialitách o 20.00 h.

Brehy Dunaja bude spájať električka číslo 1 z hlavnej stanice a linka číslo 3 jazdiaca z Rače.

Most bol oficiálne dokončený 15. decembra, ale zdĺhavé kolaudačné konanie údajne odďalovalo jeho otvorenie. Magistrát zdržanie vysvetľoval kolaudáciou viac ako 100 objektov.

Čo sa stalo

Naviac pár dní pred ukončením kolaudácie došlo k pokriveniu koľajníc a obavám, že sprevádzkovanie trate sa oneskorí.

Nová električková trať nevydržala prvý nápor horúčav tohto leta. Po tom, ako teploty v hlavnom meste v júni opakovane prekročili 30-stupňovú hranicu, došlo k zdeformovaniu koľajových oblúkov na Petržalskej trase trate.

Spoločnosť Eurovia SK, ktorá trať stavala, začala s opravou 29. júna. Opravené a spevňovacie práce ukončila do utorka 5. júla. V stredu 6. júla bola na trati vykonaná opakovaná technicko-bezpečnostná skúška.

Keďže ide o reklamáciu v rámci záručnej lehoty, všetky náklady spojené s opravou platí Eurovia SK. Takže na mesto to nemá žiadny finančný dosah.


Čítajte viac:
http://bratislava.sme.sk/c/20209245/bratislavcania-sa-dockali-do-petrzaly-sa-uz-odvezu-aj-elektrickou.html#ixzz4Dhddhy7K
   
top:
print: