Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Starý most čoskoro úplne zmizne, po konštrukcii odstránia aj piliere
Starý most čoskoro úplne zmizne, po konštrukcii odstránia aj piliere
23.04.2014 SME

Starú konštrukciu mosta by mali demontovať do konca apríla, novú chcú začať nasúvať v závere
leta.


Odstraňovanie konštrukcie bratislavského Starého mosta sa blíži k záveru, stará konštrukcia má byť totiž zdemontovaná na konci apríla.
Práce na Starom moste sa pre zlý stav zhrdzavenej konštrukcie a spočiatku i chýbajúceho povolenia dopravného úradu zdržali.
Podľa hovorcu Bratislavy Stanislava Ščepána však tento sklz nie je natoľko závažný, aby mohol ovplyvniť konečný termín rekonštrukcie mosta či financovanie stavby z eurofondov.

Sklz môžu znížiť na minimum

Bratislavský Starý most pre rekonštrukciu uzavreli už vlani začiatkom decembra.
Podľa pôvodného plánu chcel zhotoviteľ stavby odstrániť konštrukciu mosta už koncom februára, neskôr sa hovorilo o prelome marca a apríla.
"Oficiálny termín odstránenia konštrukcie podľa schváleného harmonogramu dodávateľa stavby je pritom koniec apríla," informoval Ščepán.
Mesto pripustilo mierne zdržanie, ktoré spôsobila viac zhrdzavená a poškodená konštrukcia mosta ako pôvodne predpokladali.
Jednotlivé mostné polia preto musia pred demontážou spevniť, aby sa nelámali a zachovali tak i bezpečnosť na stavbe.
Mesto však predpokladá, že pri priaznivom počasí a stálej hladine Dunaja by sa mohol vzniknutý časový sklz znížiť na minimum, priblížil Ščepán.

Z dvoch pilierov bude jeden

Po demontáži konštrukcie Starého mosta sa robotníci pustia do odstraňovania pilierov.
Dva piliere, ktoré podopierali Starý most zbúrajú, a namiesto nich vybudujú jeden nový. Rozšíri sa tak plavebný priestor.
Koncom leta tohto roka by sa potom Bratislavčania mali dočkať aj nasúvania novej konštrukcie Starého mosta. Tú zhotoviteľ plánuje zmontovať na petržalskej strane Dunaja a odtiaľ ju vysúvať ponad koryto rieky.
Okrem samotného Starého mosta sa pracuje aj na oboch stranách Dunaja.
Na staromestskej strane pokračujú práce na Štúrovej, zúžená je aj vozovka na Vajanského nábreží. Na petržalskej strane pracujú na estakáde Artmedia a Einsteinova.

Čítajte viac:
http://bratislava.sme.sk/c/7177905/stary-most-coskoro-uplne-zmizne-po-konstrukcii-odstrania-aj-piliere.html#ixzz30v4ACt97
 
top:
print: