Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Silný vietor cez víkend znemožnil práce na demontáži Starého mosta
Silný vietor cez víkend znemožnil práce na demontáži Starého mosta

18.3.2014 Bratislavské noviny

Minulý týždeň sa skončila demontáž druhého poľa Starého mosta a súlodie so žeriavom sa presunulo pod tretie mostné pole. Demontáž druhého mostného poľa trvala 26 dní, pokiaľ týmto tempom pôjdu práce aj pri rozoberaní konštrukcie ďalších troch mostných polí, Starý most bude celý rozobraný možno až v máji. Pritom zhotoviteľ a vedenie mesta v polovici februára sľubovali, že celý Starý most bude rozobratý do konca februára!
Vinou silného vetra cez víkend boli práce na demontáži Starého mosta zastavené. Meškanie sa teda ešte zväčšilo. Kým práce na ostatných úsekoch tzv. Petržalskej električky pokračujú podľa plánu, Starý most môže celý projekt nielen predĺžiť, ale aj predražiť. „Čím dlhšie sme na stavbe, tým máme aj väčšie náklady,“ priznal riaditeľ výstavby Eurovia SK Peter Tekeľ. Aj preto mestská časť Staré Mesto vyšla v ústrety zhotoviteľovi stavby - spoločnosti Eurovia SK, a.s., a súhlasila s tým, aby sa na demontáži Starého mosta mohlo pracovať sedem dní v týždni a aj v noci, na Štúrovej ulici a Šafárikovom námestí sa od apríla bude môcť pracovať v pracovných dňoch a v sobotu od 7.00 do 20.00 h, v nedeľu a v dňoch pracovného pokoja od 9.00 do 17.00 h.

Na staromestskej strane pokračujú práce na prekládke kanalizácie, na úseku budúcej petržalskej estakády kopú a betónujú základy na podpery estakády. Na petržalskej strane za Einsteinovou pokračujú práve na železničnom spodku úseku Bosáková - obratisko.

Od apríla čaká Bratislavčanov ďalšie obmedzenie dopravy v súvislosti s výstavbou električky do Petržalky. Čiastočne sa uzatvorí Šafárikovo námestie - v oboch smeroch sa doprava zúži do jedného jazdného pruhu. Tranzit po staromestskom nábreží sa tým výrazne skomplikuje. Dokedy bude toto obmedzenie trvať, bratislavský magistrát nezverejnil.
top:
print: