Aktuality
Prenájom kancelárskych priestorov

Spoločnosť METRO Bratislava a.s. ponúka na prenájom kancelár ...
médiá | články v tlači | Starý most budú rozoberať ešte tento rok
Starý most budú rozoberať ešte tento rok
20.10.2013 SME

http://bratislava.sme.sk/c/6976889/stary-most-budu-rozoberat-este-tento-rok.html

Mesto podpíše zmluvu na opravu mosta. Tvar je jasný, na farbe sa ešte nedohodli.

BRATISLAVA. Starý most začnú rozoberať ešte tento rok. Po dokončení rekonštrukcie bude vyzerať presne tak, ako ho mesto predstavilo verejnosti vo februári, ukázali jeho aktuálne vizualizácie.0cm;line-height:20.4pt">Magistrát a stavebník sa zatiaľ nezhodli iba na farbe. Krížová oceľová konštrukcia má byť podľa hovorkyne Eurovie Simony Tančákovej zelená, tak ako ukazujú aj vizualizácie.
 Hlavný dopravný inžinier Tibor Schlosser ubezpečuje, že o farbe ešte len rozhodnú. Hlavná architektka mesta Ingrid Konrad by chcela, aby bol sivý. Neskôr sa bude hovoriť aj o vzhľade lavičiek, zábradlí či svetiel.

Architektke sa nepáči

Ingrid Konrad nie je s novou konštrukciou spokojná. Chcela, aby ju určila súťaž. Tá neprebehla pre obavy primátora Milana Ftáčnika z termínov na čerpanie eurofondov.
Architektka tvrdí, že by súťaž stihli, len mali začať skôr. „Je škoda, že sa vybralo toto riešenie. Mal prísť nový, moderný most pre peších, cyklistov a električku.“ Konradovej sa nepozdáva hrazdená konštrukcia. „Má to byť mestský most a nie železničný. Mohol byť úplne otvorený.“


Čaká sa na podpis

Eurovia má zajtra podpísať s mestom zmluvu, práce sa začnú až potom. „Ihneď po podpise zmluvy sa vypracuje dokumentácia stavby s harmonogramom prác,“ vraví hovorkyňa Eurovie.
Súťaž na rekonštrukciu Starého mosta vyhralo s najnižšou ponukou konzorcium firiem Eurovia SK, Eurovia CS a Stavby mostov Praha CZ, ktoré patria pod francúzsku skupinu stavebných firiem Vinci. Oprava má stáť takmer 60 miliónov eur.
Stavebné firmy sa zaviazali, že práce dokončia do 22 mesiacov od podpisu zmluvy, teda do augusta 2015. Inak by mesto mohlo prísť o eurofondy.Nový Starý most sa bude podobať na ten dnešný, len bude novší a bude mať aj miesta na oddych.
 

O farbe mosta sa zatiaľ nerozhodlo.

O farbe mosta sa zatiaľ nerozhodlo.

 Foto: VIZUALIZÁCIA - JAROSLAV BARON/ALFA04
top:
print: